DSJ 4

Podsumowanie #EWG DSJ4 INTERNATIONAL CUP 21/22

Wraz z końcem sezonu skoków narciarskich, do the end’u dobiegła także premierowa edycja naszego turnieju DSJ4. Czas podsumować całe wydarzenie.

Puchar Świata 

Walka o Puchar Świata do końca była zacięta. Początkowo prym wiódł Żegnaj, jednak mimo kompletu punktów po 6 konkursach, ostatecznie zakończył rywalizację na 9. miejscu. W tej klasyfikacji udało się zwyciężyć Witaj, wygrywając przy okazji 9 konkursów. Na drugim miejscu uplasował się Wojti2, a podium uzupełnił Karolw2.

PŚwL 

Rywalizacja o małą kryształową kulę była równie zacięta. Zwyciężył ją nie kto inny jak Witaj… ex aequo z Karolw2. Na trzecim miejscu zmagania zakończył Dawidomad123. 

Vierschanzentournee  

Złotego orła zdobył… Witaj, który niemal całkowicie zdominował sezon. Drugim miejscem może się poszczycić Dawidomad123, a Karolw2 miejscem trzecim. 

ZIO 

Na skoczni małej (nie)sensacyjnie królował Witaj. Srebro powędrowało do Achonan a brąz zdobył Michał2. Na dużej skoczni doszło jednak do niespodzianki, ponieważ Witaj nie zdobył żadnego medalu. Złoto dla Karolw2, srebro zdobył tobix, a pudło uzupełnił Babusan.

MŚwL 

Druga najważniejsza impreza sezonu padła łupem… chyba nie trzeba podawać kogo… Drugie miejsce wywalczył Dawidomad123, a trzecie Karolw2. 

Puchar Narodów 

Tutaj – podobnie jak w realnym świecie – klasyfikację generalną Pucharu Narodów wygrała Austria, tuż za uplasowały się Czechy, a trzecie miejsce należało do Kenii. 

Te visurum 

Tak właśnie prezentował się ten sezon. Cieszymy się bardzo, że nasz turniej cieszył się tak licznym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zwycięzcom i obiecujemy, że będziemy wkładać dużo wysiłku w udoskonalanie #EWG Cup. Podziękowania także dla Mediamond za ufundowania nagród w postaci rocznych subskrypcji do DSJ4 online. Mamy nadzieję, że i bez perswazji zobaczymy się przyszłym sezonie na kolejnej edycji naszego turnieju… 

Grzegorz Mrózek

zagadnienia i ciekawostki ze świata skoków narciarskich

Powiązane artykuły

Back to top button