DSJ 4

Odwzoruj to w… DSJ4! Czyli inny wymiar „modowania”.

Hobby związane z DSJ4 nie musi się ograniczać tylko do grania. Prócz tworzenia dodatkowego contentu, gracze znaleźli ciekawą, odtwórczą niszę — prawdziwych skoków, znanych z telewizji.

No dobra, ale o co właściwie chodzi?

Dla osób niezwiązanych z ww. grą – autor bierze na warsztat wybrany przez siebie skok i próbuje oddać klimat tego, co miał przed oczami widz podczas transmisji. Wszystko w grze Deluxe Ski Jump 4 z pomocą programów graficznych i do obróbki wideo. Często twórcy decydują się również na użycie wycinków z transmisji, co niestety, nierzadko kończy się „konfliktem” z nadawcą.

Co składa się na odwzorowanie?

Kluczowe bez wątpienia jest przede wszystkim oddanie skoku na dany metr, na tej samej skoczni co skoczek. Prócz tego, odwzorowanie zazwyczaj prezentuje dedykowany patch graficzny (plastron, belka, bandy reklamowe) dla tego jednego konkretnego wideo. Wielu autorów decyduje się na umieszczenie telewizyjnego HUD-u tj. belki z imieniem i nazwiskiem skoczka, belki z wiatrem, wynikami itp. Niektórych rzeczy niestety gra nie jest w stanie oddać. Razem z grą przeplatane są urywki z prawdziwego skoku, gdzie autor może pokazać radość, emocje samego skoczka czy trenera. Wszystkie te smaczki okraszone są ścieżką dźwiękową z TV i komentarzem, co dopełnia odwzorowanie i nadaje mu ostateczny kształt.

Krzychu i siła społeczności

Parę dni temu Krzysiek Polowiec opublikował swoje nowe odwzorowanie, które wielu zdziwiło. Złoty Piotr Żyła został poniesiony na ramionach kolegów z kadry. Geiger pakujący manatki. Całość wydawałoby się, została zrealizowana w grze. Bez telewizyjnych wstawek, z „dzikimi” animacjami. Jednak tu kryje się coś więcej.

Po opublikowaniu przez Grzegorza modelu skoczka ze szkieletem droga do własnych animacji została otwarta. Krzysztof z pomocą Jonka (OSJ), stworzył w Blenderze własne animacje, które mogą przenieść odwzorowania na inny poziom. Imitacja gry w Blenderze stała się realna. Teraz tylko ograniczeniem jest wyobraźnia, a skill techniczny zawsze można podszlifować. Efekt w mojej opinii, bardzo interesujący. Widać napracowanko #pdk

Ostateczną ocenę pozostawiam jednak Wam. Gratuluję Krzyśkowi za chęć do działania, poznawania nowych technologii i spłodzenia tak ciekawego materiału. Jonkowi i Grzegorzowi za włożoną pracę i bezinteresowne dzielenie się wiedzą.

Zainspiruj się, naucz się nowych rzeczy

Jak widać, można mieć różne hobby. Dla wielu jest ono dość egzotyczne, dla innych inspiracją. Spróbuj swoich sił w Blenderze, (Polski Kurs Blendera, Blender Guru), obróbce filmów wideo (HitFilmExpress), obróbce plików graficznych (Photopea, Gimp). Poznaj nowe narzędzia a może odnajdziesz swoje nowe hobby bądź, kto wie – zawód 🙂

Zobacz odwzorowania innych Twórców

https://www.youtube.com/watch?v=engxBHOiH2A

Arthyen

założyciel e-wintergames.pl

Powiązane artykuły

Back to top button