GrySporty zimowe

Narciarstwo alpejskie i hokej wirtualnie

Za nami ZIO Pekin 2022, w ostatnim dniu zmagań w turnieju hokejowym Finlandia pokonała Rosyjską Federację Olimpijską i sięgnęła po złoty medal. Z tej okazji przedstawiamy wam gry, w których sami będziecie mogli porywalizować po lodowym boisku. Dodatkowo zerkniemy jeszcze na wirtualne stoki narciarskie, by przekonać się co do zaoferowania fanom białego szaleństwa mają deweloperzy.

Krążek jest jeden, bramki są dwie, a boisko jest zmrożone.

To nie jeden z cytatów Trenera Górskiego, a wyjaśnienie czym jest hokej. Chociaż warto tu wspomnieć, że zawodnicy wyposażeni są w łyżwy, kaski oraz kije, którymi próbują uruchomić syrenę wbijając krążek do bramki rywala.

Ten piękny i popularny w wielu krajach sport zimowy debiutował na igrzyskach… letnich. W 1920 roku w Antwerpii rozegrano pierwszy hokejowy turniej mężczyzn. Cztery lata później zadebiutował razem z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi we francuskim Chamonix. Hokejowe rozgrywki międzynarodowe gościły wiele pamiętnych pojedynków często również o podłożu politycznym gdy w czasie zimnej wojny Amerykanie grali ze Związkiem Radzieckim czy Kanadą.

Szczególną popularność hokej zyskał u Kanadyjczyków i Amerykanów. National Hockey League to liga zrzeszająca ekipy znad Potomaku i Jukon. Nas Polaków niejednokrotnie elektryzowały pojedynki Cracovii z GKS Tychy, a także te, gdy nasza kadra była w gazie.

Jeśli jesteście ciekawi jak grać w hokeja na komputerze to zawiążcie łyżwy, załóżcie kaski i oddajcie się rozgrywce jednej z tych gier:

Seria NHL (EA)

Lata trwania serii: 1991-2022
Producent: EA Sports
Szczegóły: Link

Seria NHL (2K)

Data wydania: 2000-2010 / 2014-2018
Producent: 2K Sports
Szczegóły: Link

Seria Franchise Hockey Manager

Data wydania: 2014-2021
Producent: Out of the Park Developments
Szczegóły: Link

Mobilne

Hockey All Stars

Czy prześcigniesz Bode Millera?

Każdy kto miał okazję zjechać choćby metr na nartach już jest w pewnej części sportowcem. W końcu narciarstwo alpejskie może uprawiać niemal każdy. Jednak droga do igrzysk czy mistrzostw jest usłana ciężką pracą i rzetelnymi przygotowaniami.

Narciarstwo alpejskie pojawiło się na niemieckich igrzyskach w 1936 roku. Garmisch- Partenkirchen ugościło wówczas kombinacje alpejską, w której dominowali zawodnicy z III Rzeszy. W kolejnych latach dochodziły zjazd alpejski, slalom, gigant i supergigant. Polska sukcesów medalowych w tej dyscyplinie nie posiada ale wierzymy, że dzięki Marynie Gąsienicy- Daniel szybko się to zmieni. A jeśli Ty chcesz wziąć sprawy w swoje ręce i poczuć adrenalinę na najpopularniejszych stokach świata to zagwarantują ją te gry:

Seria Ski-Challenge

Lata trwania serii: 2005-2016
Producent: Greentube
Szczegóły: Link

Seria Ski Racing

Data wydania: 2005-2006
Producent: Coldwood Interactive AB
Szczegóły: Link

Seria RTL Ski Alpin

Data wydania: 2005-2007
Producent: 49 Games
Szczegóły: Link

Mobilne

Ski Legends

Autor: Antoni Przykorski
Spis gier: Mateusz, Maciek

Mateusz

człowiek PR

Powiązane artykuły

Back to top button