Gry

Sportowe emocje w… Minecraft. Zagraj na SportCraft!

Minecraft od samego początku słynie z tego, że to Ty wyznaczasz sobie cel rozgrywki i nadajesz jej sensu. Wyobraźnia graczy do dziś zaskakuje i obok standardowych survivali pojawiają się nowe, niespotykane dotąd tryby gry. Poznaj SportCraft — serwer gdzie stajesz się sportowcem i rywalizujesz w różnych dyscyplinach!

Czym jest SportCraft? Co odróżnia go od wszystkich innych survi-grindów, skyblocków etc.?

SportCraft to jeden z niewielu serwerów Minecraft na świecie, który oferuje możliwość rozgrywki sportowej. U nas gra polega na samodzielnych lub grupowych treningach i uczestnictwie w serii zawodów, czy np. specjalnych eventów typu Turniej Czterech Skoczni organizowanych przez administrację!

Jak długo jesteście „na rynku”, od ilu dysycyplin zaczynaliście? Skąd w zasadzie wziął się pomysł na akurat tego typu serwer?

Na rynku serwerów Minecraft jesteśmy już od roku, a początkowo na naszym serwerze znajdowało się około 15 konkurencji sportowych (wliczając to np. różne rozmiary skoczni narciarskich). Pomysł na typ rozgrywki nie jest do końca nasz, bo nie pierwsi tworzyliśmy skocznie narciarskie, piłkę nożną, czy F1 w Minecraft, ale mnie od zawsze ciągnęło do tworzenia sportów oraz szukania swojego miejsca wśród takich serwerów w Minecraft. Po nieudanych próbach, zdecydowaliśmy się stworzyć własny sportowy świat, który ostatecznie został publicznie otwarty.

W jakim miejscu jesteście teraz? Ile dyscyplin oferuje Wasz serwer i z jaką częstotliwością odbywają się zawody?

Aktualnie rozwijamy się w wielu aspektach, usprawniamy działanie serwera i dodajemy nowe konkurencje średnio 1-2 w miesiącu, czasem więcej. Niestety format naszego serwera nie sprzyja zdobywaniu nowych graczy, dlatego próbujemy reklamować się gdzie tylko można. Aktualnie na serwerze znajduje się około 50 obiektów sportowych, a w tym np. 13 skoczni narciarskich, czy 2 trasy do biathlonu. Regularnie prowadzimy serię zawodów, a jej konkursy odbywają się 1-2 razy w weekend. Dodatkowo dość sporadycznie organizujemy minikonkursy w tygodniu, podczas których często testujemy nowe rzeczy na serwerze.

Na czym oparta jest mechanika i logika dyscyplin/rozgrywek? Redstone i bloki komend czy posiłkujecie się autorskimi wtyczkami? A może oba?

Mechanika serwera głównie opiera się na blokach komend, ale mamy również parę wtyczek, które wykorzystywane są do bardziej skomplikowanych ze strony technicznej dyscyplin.

Jak do Was dołączyć i gdzie Was śledzić?

IP serwera: sportcraft.eu (wersja 1.18.1)

DISCORD FACEBOOK YOUTUBE

Arthyen

założyciel e-wintergames.pl

Powiązane artykuły

Back to top button