Skoki narciarskieSporty zimowe

Magia Zakopanego opanowana przez norweskiego czarodzieja

Po czteropaku Bischofschofen przyszła kolej na stolicę Tatr. Już na starcie klimat naszych gór dał się we znaki, bo z powodu silnego wiatru odwołano piątkowe kwalifikacje. Przyszło więc czekać na kolejne zawody drużynowe, które odbyły się w sobotę.

A ciężko było o optymizm,…

…bo Kamila Stocha wykluczyła kontuzja, a Kubackiego COVID. W mocno osłabionym składzie musieliśmy więc walczyć w Zakopanem.

Konkurs nie zachwycał poziomem, bo niemal całe zawody skoczkowie męczyli się z wiatrem w plecy. Wbrew przekonaniom, że Słoweńcy lepiej radzą sobie z podmuchami z przodu, ekipa Roberta Hrgoty zwyciężyła w zawodach na Wielkiej Krokwi pokonując drugich Niemców aż o 67!!! punktów. Między Niemcami, a trzecimi Japończykami różnica wyniosła już zaledwie 0,6 punktu. Wielkim sukcesem było 4. miejsce osłabionej Austrii. Na 6. Pozycji uplasowali się, również nie w najmocniejszym składzie, Polacy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Stefan Hula (@stefek.hula)

Kwalifikacje bez historii

W drugiej serii i tak mieliśmy jedynie trzech punktujących Polaków. Stefana Hulę, który wywalczył wyjazd na igrzyska, Piotrka Żyłę, jubilata, który w swoje urodziny był najlepszy wśród naszych i Pawła Wąska. Panowie zajęli kolejno 27, 17 i 22 miejsce. Po niezwykłej końcówce triumfował Lindvik przed Geigerem i Laniskiem. Tuż za podium uplasował się Ryoyu. Znakomity występ Tschofeniga pozwolił na najlepsze w karierze Austriaka 5. miejsce.

Do Tittisee nie pojedzie skład na Igrzyska, czyli Żyła, Stoch, Hula, Wąsek i Kubacki. Reszta do Niemiec poleci i zobaczymy jak się rozwinie cała sytuacja.

Niezbyt dobrze wygląda sytuacja w naszych skokach i coraz trudniej o optymizm. Adam Małysz próbuje tłumaczyć, Tajner jest zachwycony, a w skokach nic się nie zmienia. Miejmy nadzieję, że na igrzyska Polacy odnajdą odpowiednią formę. Niestety zostaje już tylko nadzieja.

Źródło
Wikipedia

Antoni Przykorski

miły Pan od artykułów, sporty zimowe to jego działka

Powiązane artykuły

Back to top button