GryHaxball

Letnie zmagania haxballowe czas zacząć!

Walka o tytuł najlepszego skoczka lata na Haxball Ski League rozpocznie się 13 sierpnia w Courchevel na Tremplin du Praz HS135, a zakończy 1 października na Vogtland Arenie w Klingenthal.

Jakie znaczenie ma 13 sierpnia na HSL?

13 sierpnia to data symboliczna – wtedy minie rok od rozegrania pierwszego konkursu w historii HSL, jeszcze przed rozpoczęciem współpracy z #EWG. Odbył się on w koreańskim Pjongczangu na skoczni K60 i przystąpiło do niego dziewięciu zawodników. Z przewagą 12,2 punktu wygrał wtedy Dembele. To jeszcze były czasy not za styl, które wprawiały użytkowników w zakłopotanie szczególnie, że w ten sposób np. inaugurację LGP przegrał Fabregas na rzecz Żelsona.

Faworyci do zgarnięcia triumfu

Po tym, jak obrońca tytułu, Fabregas, zdobył na SkokiHAX tytuł Mistrza Świata w Lotach i zdecydował się przejść na emeryturę, to głównych faworytów mamy co najmniej dwóch – są to: zdobywca Kryształowej Kuli, czyli koT oraz nowy nabytek reprezentacji Japonii – Fine Klimas, który poprzedni sezon skakał w Szwajcarii i zajął trzecie miejsce pomimo słabego początku sezonu. Warto też zwrócić uwagę na innych graczy, którzy skaczą dobrze, np. miecio1, debiutujący Kajuszek czy nawet Żelson, który po udanym sezonie letnim opuścił całą zimę. Jest też niewielka szansa na wybudzenie się z letargu dinospeeda22, zwycięzcę jednego z konkursów.

Nowości jakie pojawią się przed sezonem

  1. Pierwszą z nowości będą stałe koszulki lidera klasyfikacji generalnych PŚ, LGP, PŚwL czy zwycięzcy kwalifikacji oraz osobne skórki na każde zawody;
  2. Lista rankingowa HSL, której zasady opiszę poniżej;
  3. Grupy krajowe na konkursy.

Lista rankingowa HSL

Lista rankingowa będzie zbierać wyniki z całego LGP, a docelowo z 7 ostatnich periodów PŚ. LGP w tym roku będzie się składało z dwóch periodów.

Żeby uzyskiwać kwoty startowe, trzeba będzie znajdować się w czołowej ’25’ rankingu WRL + miejsca zwolnione przez nadprogramowych zawodników z najlepszych krajów. Jak będą wyglądały kwoty startowe:
3-4 zawodników w TOP25 WRL – kwota 4
2 zawodników w TOP25 WRL – kwota 3
0-1 zawodników w TOP25 WRL – kwota 2

W weekendach z konkursami drużynowymi może wystąpić po 4 zawodników z każdego kraju. Drużyny z 6 zawodnikami w TOP25 WRL będą mogły ubiegać się o dodatkowy slot na zawodnika w reprezentacji.

Jeśli z jednego kraju będzie co najmniej 5 zawodników w TOP25 WRL, to jest on na potrzebę ustalania kwot startowych usuwany z rankingu i na jego miejsce wchodzi zawodnik z 26. miejsca w WRL, o ile nie jest on z tego samego kraju lub z innego kraju, w którym w TOP25 WRL jest sklasyfikowanych pięciu skoczków.

Przykład – reprezentanci Japonii mają w TOP25 WRL sześciu zawodników, czyli całą swoją reprezentację. W ten sposób zyskują oni (jeden dodatkowy slot w reprezentacji), a także rywale z miejsc 26-27, o ile nie są z innego kraju, którzy mają już 4 zawodników w TOP25. W tym przypadku przechodzi to na kolejnych zawodników.

Jeśli będzie w rankingu WRL po LGP mniej niż 25 zawodników, to minimalną kwotą startową będzie kwota nie 2, a 3.

Grupy krajowe

Grupa krajowa na PŚ będzie składała się z 2-5 zawodników (zależy od kwoty startowej) i będzie można wykorzystać ją tylko w dwóch konkursach rozgrywanych w kraju, który skorzysta z krajówki. Grupę krajową stanowić będą najsłabsi zawodnicy z danego kraju.

Co zrobić by samemu też włączyć się do walki o triumf?

1. Wystarczy wejść w ten link: https://discord.gg/SzumG8WYb8
2. Odczekaj parę minut na serwerze
3. Zapisz się do rywalizacji na kanale #zapisy
4. Zgłoś się do rywalizacji na jednym z kanałów #zgłoszenia-na-zawody

Autor: Swordski

Arthyen

założyciel e-wintergames.pl

Powiązane artykuły

Back to top button