Fine Ski JumpingGry

Mistrzostwa Polski i Turniej Czterech Skoczni, czyli podsumowanie 2 periodu Pucharu Świata!

Zakończyliśmy intensywny 2 period 6 sezonu Pucharu Świata. Intensywny, bowiem okres świąteczny i noworoczny obfitował w konkursy. Na początek zawodnicy odpoczęli nieco od rywalizacji o Kryształową Kulę kosztem walki w Mistrzostwach Polski oraz International Championship. Następnie wyruszyli do Niemiec i Austrii, by walczyć w 6 edycji Turnieju Czterech Skoczni. Było wiele zwrotów akcji, wiele rozczarowań, sukcesów i wspaniałych skoków. Kto został Mistrzem Polski, a kto przygarnął do swojej gablotki Złotego Orła? O tym wszystkim dowiecie się w poniższym artykule!

Witamy w Polsce, czyli Mistrzostwa dla Polaków i obcokrajowców!

W tym roku International Championship i Mistrzostwa Polski zawitały w granicę naszego kraju, choć odbyły się na dwóch jego przeciwległych krańcach. Polacy skakali w Zakopanem na skoczni o rozmiarze położonym na 70 metrze, zaś skoczkowie narodowości innej niż Polska odwiedzili historyczny obiekt w Sopocie.

Mistrzem Polski został Kuba303 i trzeba tu przyznać, że nie była to wielka niespodzianka, gdyż skoczek widniał u bukmacherów jako jeden z faworytów.

Takim jednakowoż nie można uznać Kacpralaszkiewicza, ba! on wręcz przeciwnie został sensacją tych zawodów zajmując 2 miejsce, jednocześnie zdobywając srebrny medal. Brązem po raz drugi z rzędu (wcześniej w lecie) mógł nacieszyć się administrator Fine Tomek. Być może Mistrzostwa Polski to jego ulubiona impreza? Chyba, że ten kolor kruszcu?

Równolegle z polskim czempionatem odbywał się czempionat dla obcokrajowców. W trójmieście najlepszy okazał się jedyny rodowity Austriak na serwerze, czyli NeckDeep. Za nim uplasowali się kolejno Niemiec Geri oraz Rosjanin Andrey01.

Walka o Złotego Orła – Turniej Czterech Skoczni

Po niezwykle emocjonujących zawodach w Polsce swoje oczy zwróciliśmy ku Niemcom i Austrii. Inauguracja 6. Turnieju Czterech Skoczni odbyła się w Oberstdorfie. Jednak z racji niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zadecydowali o przeniesieniu konkursu na skocznie normalną o rozmiarze 106 metrów. W mocno loteryjnych zawodach górą był Fine Domin i to on jako pierwszy założył koszulkę lidera cyklu. Tuż za jego plecami zakończył Pączek, czyli ówczesny lider Pucharu Świata. Z kolei podium dopełnił dość zaskakująco Erykmenrog, dla którego było to pierwsze „pudło” Pucharu Świata w karierze. Warto w tym miejscu wspomnieć, że był to również pierwsze zmagania w tym sezonie, w którym liczba sklasyfikowanych zawodników wyniosła ponad 100.

Kolejny konkurs, pierwszy w roku 2022 również obfitował w trudne do podjęcia decyzje i zwroty akcji. Nasz szanowny twórca FineGlassDigital postanowił wypuścić aktualizację zmieniającą wpływ prowadzenia skoczka w locie na noty od sędziów. Niestety koledzy ze Sklepu Play nie sprawdzili jej na czas, w związku z czym niektórzy skakali jeszcze na wersji wcześniejszej, teoretycznie pozwalającej na uzyskanie wyższych not. Wtedy to natychmiastowo zebrała się komisja i błyskawicznie podjęła decyzję o odwołaniu konkursu i przeniesieniu go na dzień następny. Na szczęście dzień później wszystko było bez problemów i zawody w Ga-Pa przebiegły poprawnie. Wygrał dość zaskakująco Osccar, na drugim miejscu stanął Pączek obejmując prowadzenie w cyklu, zaś na 3 powracająca legenda serwera – Kapok23.

Po tym emocjonującym niemieckim akordzie Turnieju Czterech Skoczni przenieśliśmy się do Austrii, konkretniej do Innsbrucka na Bergisel. Tam podium również było dość nietypowe. Wygrał Kingpin (pierwsze podium w karierze), drugie miejsce przypadło Fine Sebxowi (3 podium w karierze), a trzecie miejsce należało do Disco (1 podium w karierze). Ponadto w tym konkursie nie najlepiej poszło Pączkowi, który nie kwalifikując się do drugiej serii stracił szansę na Złotego Orła. Skorzystał na tym reprezentant Niemiec Kuba303. Mimo, że nie stanął w tej edycji na podium ani razu, to solidność pozwoliła mu objąć prowadzenie w klasyfikacji.

Ostatnia część Turnieju Czterech Skoczni to już klasycznie Bischofshofen. Podium jakie mogliśmy zaobserwować na Paul-Ausserleitner-Schanze sprawia, że może zakręcić się łezka w oku. A dlaczego? A dlatego, że zwyciężył Kapok23 jak za starych, dobrych czasów w swoim prime. Na drugim kolega z reprezentacji Kanady, a także kolejna serwerowa legenda Przemo. Jednak to miejsce było dla niego radością przez łzy, albowiem przegrał on Złotego Orła o zaledwie 0.6 punkta! Trzecie miejsce przypadło na austriackiej skoczni Michałowi_1769, który nie raz i nie dwa w przeszłości zachwycał nas swoimi skokami. Teraz powrócił w wielkim stylu.

A kto był tym szczęśliwcem i wygrał z Przemem TCS o 0.6 punkta zapytacie? Oczywiście Kuba303, który obronił przewagę z pozostałych 3 konkursów i może zabrać Złotego Orła ze sobą! Na trzecim miejscu w całym cyklu, z nieco większą stratą do wspomnianej dwójki, uplasował się Ankatu. Co ciekawe we wszystkich 4 zawodach tej edycji zapunktowało zaledwie 8 zawodników. Wow!

Kuba303
Kuba303

Powrót do Niemiec i Polski turniej – 3 period

Po tym jakże ciekawym okresie nie zwalniamy tempa, wracamy na chwilę do Niemiec, by powalczyć w Titisee-Neustadt, a nastepnie błyskawicznie przeniesiemy się do Polski, by stoczyć prawdziwy bój w kolejnym turnieju, tym razem składającym się tylko i wyłącznie ze skoczni polskich (Zakopane K95, Szczyrk K95, Wisła, Zakopane K125)! Tak więc śledzcie Ski de Poland i kolejne zmagania w walce o Kryształową Kulę oraz skaczcie z nami!

Autor: Fine Szymon

POBIERZ FSJ (ANDROID) POBIERZ FSJ (iOS) DISCORD OFSJT

Fine Szymon

Administrator serwera Official Fine Ski Jumping Tournaments

Powiązane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button