Fine Ski JumpingGry

Igrzyska Olimpijskie za nami!

Przez ostatnie 2 tygodnie na serwerze OFSJT odbywała się największa skokowa impreza w historii. Można by zanucić sobie: "to już jest koniec, nie ma już nic...". 8 kompletów medali zostało rozdane. Było dużo emocji, dalekich skoków, a także niespodzianek. Postaram się streścić wydarzenia 2. Igrzysk Olimpijskich, które miały miejsce na skoczniach w Zhangjiakou w poniższym artykule.

Mocny start, czyli mini-turnieje

Na początek ruszyliśmy z mini-turniejami, czyli 1 min cup i KO Competition. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją. Można śmiało stwierdzić, że dodanie ich do kalendarza Igrzysk było strzałem w dziesiątkę!

Na początku, jako pierwsza rywalizacja w Chinach były kwalifikacje do turnieju KO. Wzięło w nich udział aż 97 sklasyfikowanych zawodników! Najlepszych 64 zostało przydzielonych do drabinki według wzoru 1vs64 itd. Następnie, codziennie odbywały się kolejne fazy aż do samego finału. Do niego dotarli Słoweniec Ankatu oraz Niemiec Geri. Ten pierwszy eliminował kolejno P St, Mefju2099, Kingpina, Fine Rafała oraz w półfinale Madnessa. Z kolei drugi na drodze do finału miał przeciwników: Sprinterator2137, olelek, Andi184, Zioło oraz Oskar10. W finale lepszy okazał się Ankatu i to on na koniec cieszył się ze złota. Przegrani półfinałów stoczyli oczywiście pojedynek o 3 miejsce. W nim wygrał Włoch Oskar10 nad Austriakiem Madnessem. Jak się później okazało był to jedyny medal dla Italii na tych Igrzyskach.

Drugim mini-turniejem jaki odbywał się na imprezie czterolecia był 1 minute cup. Tutaj można zobaczyć kto jest w stanie oddawać dobre skoki „na zawołanie”. Decydują też głównie treningi odbywane przed zawodami. W ramach kalendarza zaplanowano 2 takie konkursy – jeden na skoczni normalnej i jeden na dużej. Pierwsza potyczka na obiekcie o rozmiarze położonym na 106 metrze zgromadziła 69 zawodników, a najlepszy okazał się reprezentant Polski Gr1Z. Tuż za nim, bo zaledwie o 0.4 punktu usytuowany został Niemiec Kuba303, z kolei podium dopełnił svr – zawodnik skaczący pod flagą Czech.

Drugie zawody w ramach tego mini-turnieju to już skocznia duża i frekwencja wynosząca 73 skoczków. Tutaj kolejny, tym razem złoty krążek zgarnął Kuba303. Srebro przypadło administratorowi Fine Rafałowi reprezentującemu Paranormal Team. Brązowy medal wyskakał sobie Polak zioło. Warto także wspomnieć, że wyprzedził on Matraka o zaledwie 0.1 punkta!

Fine Rafał

Główny cel – indywidualne konkursy

Teraz przejdźmy do tego, o czym każdy marzy – medal w klasycznym konkursie indywidualnym. To na tym zawodnicy skupiali się najbardziej i na to od początku ostrzyli sobie zęby. 5 i 6 lutego odbywał się konkurs na skoczni normalnej, gdzie sensacji było co nie miara. Zacznijmy od zwycięzcy, którym został mikus123! W momencie swojego triumfu przez nikogo nie obstawiany reprezentant Austrii miał na swoim koncie zaledwie 32 punkty Pucharu Świata w tym sezonie. Punkcik za nim uplasował się zioło, którego miejsce na podium, a nawet srebrny medal można uznać za jeszcze większe zaskoczenie. Dlaczego? Otóż Polak nie punktował w tym sezonie jeszcze ani razu! Podobnie sytuacja wyglądała u brązowego medalisty, Słowaka Sprinteratora2137, który srebro przegrał o 0.5 punkta. Mimo wszystko to jego zdecydowanie największy sukces w karierze.

W kolejnym konkursie indywidualnym, tym razem odbywającym się na skoczni dużej w chińskim Zhangjiakou emocji ponownie było co nie miara. Przede wszystkim pod względem ścisku w tabeli, a szczególnie w czołówce.
Zwyciężył Fine Rafał, czyli reprezentant Paranormal Team. Nasz szanowny administrator potwierdził idealnie przygotowaną formę pod Igrzyska i zdobył złoty krążek. Nie był to jednak spacerek, gdyż rywale plasowali się tuż za nim pod względem not. O 0.7 punkta medal z najcenniejszego kruszcu przegrał Polak Gr1Z, który mimo wszystko ma powody do radości, gdyż wraca z Chin z indywidualnym srebrem! Brązowy medal z kolei przypadł, niecodzienna sytuacja, dwóm zawodnikom – Czechowi Johnny31 oraz staremu znajomemu mikusiowi123, dla którego to już drugi indywidualny sukces. Trzeba tutaj nadmienić, iż z Gr1Zem przegrali o 0.2 punkta, z kolei 5 Majorsky pechowo do podium stracił 0.4!

Konkursy drużynowe i zakończenie Igrzysk

Chińska impreza nie mogłaby się odbyć bez konkurs drużynowych. Takowych było aż 3Small Team na skoczni normalnej oraz klasyczne „drużynówki” na skoczniach normalnej i dużej.

Na początek mieliśmy do czynienia z konkursem Small Team, w których do noty ogólnej liczono dwóch najlepszych zawodników z drużyny. Wygrali przedstawiciele admino-moderacji, czyli Paranormal Team za sprawą Fine Marcina i Fine Remo. Na drugim miejscu uplasowała się Kanada w składzie Erykmenrog i Przemo, zaś z brązem zmagania zakończyli Słowacy dzięki świetnym skokom 4ROO oraz M!KIego.

Po tym nadszedł czas na drużynówki, gdzie liczyły się już noty 4 zawodników. Na dobry start, ponownie skocznia o rozmiarze usytuowanym na 106 metrze. Tam trochę przetasowań w czołówce. Pierwsze miejsce przypadło Polakom, których reprezentowali Matisowsky, Gr1Z, Zioło oraz Szczurek_12346. Ponownie z medalu, tym razem srebrnego cieszyli się Paranormal Team. To ekipa, która zdecydowanie potrafi motywować się na konkursy drużynowe. Należeli do niej: Fine Rafał, Fine Remo, Fine Marcin oraz Fine Klimas.
Trzecie miejsce, jednocześnie brązowe krążki przypadły Czechom. Naszych sąsiadów reprezentowali: svr, AmatorPOL, Fine Sebx oraz Johnny31. I na tym też zakończyły się jakże emocjonujące 2 tygodnie zmagań w chińskiej miejscowości. W prowadzonej klasyfikacji medalowej najlepszą drużyną okazali się Paranormal Team przed Polską i Niemcami. Z Azji w najlepszym humorze będzie zaś wracał Fine Rafał, który przywozi ze sobą aż 5 medali!

Igrzyska co prawda się już skończyły, lecz my nie zwalniamy tempa i wracamy do walki o Kryształową Kulę. Jesteśmy już po konkursie w Rasnovie i Szczuczyńsku, a swoje skupienie przekładamy powoli na Norwegię, gdzie wielkimi krokami zbliża się RW Air! Do zobaczenia!

POBIERZ FSJ (ANDROID) POBIERZ FSJ (iOS) DISCORD OFSJT

Fine Szymon

Administrator serwera Official Fine Ski Jumping Tournaments

Powiązane artykuły

Back to top button