Ramsau HS98

Skocznia autoryzowana przez e-wintergames.pl
Autor: Pudzian

(Downloads - 880)

Kategorie: ,

Pierwsza 35-metrowa skocznia w Ramsau została zbudowana bardzo szybko w marcu 1932 r., by przeprowadzić zawody, które były planowane w Schladming. W tym samym roku powstał klub WSV Ramsau, który organizował tam kolejne zawody aż do II wojny światowej.

W 1995 roku zbudowano i ukończono nową normalną skocznię w Ramsau w Dachstein, specjalnie na Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w 1999 roku. Jedyne zawody Pucharu Świata mężczyzn odbyły się 11 stycznia 1998 roku, a rok później Kazuyoshi Funaki został mistrzem świata na tym obiekcie. O dziwo, w obu konkursach na czele znalazło się trzech Japończyków. Skocznia W90 prawie co roku gości Puchar Świata w kombinacji norweskiej.
Obie mniejsze skocznie Minzelhofschanzen są pokryte igelitem i znajdują się bezpośrednio obok normalnej skoczni Mistrzostw Świata i służą do szkolenia młodych skoczków narciarskich i kombinatorów norweskich klubu WSV Ramsau. Zimą budowana jest również skocznia śniegowa K8. Ponadto od 2013 roku istnieje tam unikalny tor do testowania najazdu, tak zwany Speed-Race, gdzie zawodnicy ruszają po rozbiegu i kończą najazd bezpośrednio na wybiegu, bez fazy lotu.

Kompleks Ramsau Center, który został odnowiony z okazji MŚ w narciarstwie klasycznym 1999, znajduje się u stóp Dachstein i jest to jeden z najbardziej niezwykłych i imponujących krajobrazów w centralnej części Austrii.
Do centrum zawodów można dojechać drogą krajową z Schladming do Ramsau (ok. 7 km). Obok znajduje się stadion ze skocznią Mistrzostw Świata, stadion biegowy PŚ i basen publiczny.

źródło: skisprungschanzen.com

Autor

Pudzian

Kraj

Austria

HS

98

Status

#ewg

Back to top button