Eventy

3. edycja skoków w Ruczynowie – tym razem z nami.

Skoki narciarskie bez cienia wątpliwości nie są sportem przyjaznym amatorom. Na przekór temu wychodzą gospodarze obiektu w Ruczynowie (rodzina Seremak) oraz grupa fanatyków skoków inSJders, którzy trzeci rok z rzędu organizują zawody w charakterze open dla każdego, kto chcę poczuć się jak skoczek narciarski.

Skocznia, która robiła furorę w sieci jako najmniejszy obiekt w Polsce, została wybudowana przez Mateusza Seremaka i od dwóch lat goszczą na niej zawody, które przyciągają wielu śmiałków z całej polski, chętnych spróbowania swych sił w naszym ulubionym sporcie. Pierwotnie obiekt miał rozmiar K4 HS5, jednak został przebudowany i w tegorocznej edycji zmagania odbędą się już na skoczni powiększonej o 3 metry w obu parametrach. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Artur Bała (@copperpeaker)

Trzecia edycja konkursu “ZIELPOL Skoki Amatorów o Puchar inSJders” odbędzie się już 9. lipca, a do zmagań przystąpi kilkudziesięciu chętnych. I tych najmłodszych, i tych najstarszych. Jedyna kwota, jaką należało uiścić, to symboliczna kaucja za plastron. Nic więcej. Gdyby w Polsce była większa ilość takich przedsięwzięć… nie fantazjujmy.

Rok w rok impreza się rozwija i staje się coraz popularniejsza. Już ubiegłoroczna edycja, czyli dopiero druga została objęta patronatem naszego ukochanego PZN-u. To już mówi samo za siebie. Dynamiczny rozwój nie powinien zostać zahamowany i kolejna edycja powinna być jeszcze bardziej profesjonalna, przy zachowaniu świetnej atmosfery zawodów sportowych, a przede wszystkim zabawy, która może okazać się wstępem do wspaniałej, amatorskiej czy mniej amatorskiej, przygody ze skokami. 

W tym roku impreza będzie szczególna z kilku względów, ale dla nas najważniejszy – będziemy tam i zrelacjonujemy całe wydarzenie. Ba. Mamy nawet własnego kandydata do wygranej… 

Miejmy także nadzieję, że w najbliższych rozwinie się więcej takich inicjatyw. Może nawet nowy prezes wiadomo czego kiwnie palcem w tej sprawie… 

 

 

 

 

Grzegorz Mrózek

zagadnienia i ciekawostki ze świata skoków narciarskich
Back to top button