ewg

Wirtualna, zimowa Olimpiada #ewg 2021 – dołącz do zabawy!

Nie tylko skokami człowiek żyje. Przed Wami gry o których nie mieliście pojęcia, komentarz na żywo, tony emocji i godziny rywalizacji! Oto zimowa e-Olimpiada organizowana przez Truskawę przy współpracy z #ewg.

Skrót artykułu
  • Czym jest wirtualna Olimpiada #ewg?
  • Dołącz do zabawy i zgłoś swoją kadrę
  • Poznaj dyscypliny i zasady
  • Terminarz transmisji

Wiosna za pasem a tu zimowa Olimpiada!

Nowy projekt – nowe doświadczenia. Postanowiliśmy, że może warto poczynić pewien krok w stronę innych sportów. I przy okazji przypomnieć sobie o klasycznych grach o zimowych sportach, które mimo upływu lat i mocno odstającej od dzisiejszych realiów grafiki mogą się pochwalić ogromną grywalnością. Tym samym opierając się na czterech grach, postanowiliśmy przygotować zimową Olimpiadę tytułowaną nazwą naszego portalu.

Nasz komentator — Truskawa, postanowił pokazać, że rywalizacja nie musi dotyczyć wyłącznie skoków narciarskich, gdy mowa o sportach zimowych. W tym celu postanowił zajrzeć w historię i skorzystać z dwóch gier dla większości dyscyplin: Winter Challenge od studia Accolade z 1991 na wydaniu pod DOS-a oraz Winter Games w wersji oryginalnej na Commodore64 studia Epyx. Poniżej zapisy, opis dyscyplin i przebiegu wirtualnej Olimpiady.


Dołącz do zabawy, zgłoś swoją kadrę!

Zapisy trwają na wszystkie dyscypliny do 15.03.2021 19:00, tylko zapisy kadr na skoki narciarskie od 19.03.2021.


Ponieważ część zawodników została już rozlosowana po rozegraniu wszystkich sesji treningowych, odbędzie się kolejne losowanie. Nieprzydzieleni zawodnicy trafią do konkurencji, w których będzie niedobór zawodników. Informacja ta pojawi się w stosownym czasie.

Zobacz jak wyglądał trening…


10 dyscyplin, 4 gry!

Poznaj dyscypliny, zasady rozgrywki, punktacji i nowe gry.

⛷️❄️
Slalom
o wyniku zadecyduje suma z dwóch przejazdów: „Downhill skiing” oraz Slalomu Gigant.

⛸️💨
Łyżwiarstwo szybkie
– o wyniku, podobnie jak wyżej, zadecyduje suma czasu z dwóch przejazdów: z sprintu na prostej, gdzie czasy nie powinny przekraczać 45 sekund oraz dłuższego, trzyokrążeniowego.

🎿❄️
Hot Dog Aerials„, inaczej mówiąc: „Freestyle Skiing” – prawdopodobnie najmniej znana z konkurencji w tym zestawieniu. Polega na skoku z małej skoczni i zaliczeniu akrobacji w powietrzu i poprawnym wylądowaniu. Tu sprawa będzie prostsza, ponieważ odbędzie się zaledwie jeden konkurs. Każdy zawodnik dostaje trzy próby i wygrywa zawodnik z najwyższą notą łączną. W wypadku takich samych not na pozycjach medalowych znaczenie będzie miała suma wszystkich trzech prób. Jeśli i to zawodnicy uzyskają taki sam wynik, rozegrany zostanie cykl dodatkowy, by wyłonić zwycięzcę. W przeciwnym wypadku tzw. „shootout”, już na łyżwiarstwie dowolnym, innego dnia.

🚊🧊
Bobsleje
– o wyniku, podobnie jak wyżej, zadecyduje suma czasu z dwóch przejazdów: pierwszy na Winter Challenge, drugi na Winter Games. W razie nieukończenia jednego z przejazdów zawodnik nie jest brany pod uwagę w walce zarówno o medale jak i klasyfikacji konkurencji.

🛷🧊
Saneczkarstwo
– format niemal identyczy z bobslejami, lecz tutaj jeden przejazd rozstrzygnie o pozycjach w konkursie.

⛸️💃
Łyżwiarstwo artystyczne
– tutaj o wyniku zadecyduje suma punktów z not dwóch konkurencji: łyżwiarstwa figurowego oraz łyżwiarstwa dowolnego, gdzie w pierwszym wypadku należy wykonać odpowiednio: skoki, obroty i kroki, w przypadku dowolnego można działać indywidualnie.

🎿✨
Biathlon
– o wyniku zadecyduje suma dwóch przejazdów, najpierw na trasie dłuższej, za to bez wyraźnej różnicy poziomów, a drugi na krótszej, za to z licznymi zmianami poziomów. Na każdy przejazd zawodnik ma cztery momenty na strzelnicy, a za każdy spudłowany strzał zawodnik otrzymuje karne sekundy.

🎿🎿
Kombinacja norweska
– prawdopodobnie najbardziej skomplikowany format z wszystkich dyscyplin, ponieważ o sumie zadecyduje łączny czas z skoków narciarskich i biegu narciarskiego, gdzie każdy punkt straty z skoczni wart będzie 4 sekundy łącznego czasu.

🎿🎌
Skoki narciarskie
, a więc ta dyscyplina, która będzie zapewne interesować najwięcej z was, w momencie pisania nie jest jeszcze z wyznaczoną platformą gdzie zostanie rozegrana Olimpiada. Tu więc sprawa pozostaje otwarta.

🏒🧊
Hokej na lodzie
odbędzie się na NHL 04, ze względu na realistyczną mechanikę i dobrą modowalność.

Z kolei pozostałe konkurencje będą rozegrane wspólnie na Winter Games z 1985 na edycji z Commodore 64 oraz Winter Challenge z 1991 roku w wersji na DOS-a.


Terminarz transmisji

Transmisje przeprowadzane na kanale Truskawy. Link poniżej.

15 marzec (Poniedziałek) – Łyżwiarstwo szybkie, Bobsleje i Hot Dog
16 marca (Wtorek) – Biathlon i jazda figurowa
17 marca (Środa) – Saneczkarstwo i slalom gigant
18 marca (Czwartek) – Biegi dla kombinatorów

Kanał Truskawy na YouTube

Arthyen

założyciel e-wintergames.pl

Powiązane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button